Prof. Dr. Ömer Rıdvan Tarhan, "turkcerrahi.com" sitesini 2014 yılında kurmuş ve halen yönetmektedir.
Bu site "Genel & Laparoskopik Cerrahi" hakkındadır.

Ömer Rıdvan Tarhan
Prof. Dr. Ömer Rıdvan Tarhan

Çizimler, Videolar ve Telif Hakkı

Çizimler ve ameliyat videolarının hepsi orijinaldir. Bu yüzden çizimler ve videolar üzerinde logolar ve isimler bulunmaktadır. Bu çizimlerin ve videoların üzerindeki logolar silinerek, referans gösterilmeden kendi çizimleri videoları gibi kullananlar hukuki sorumluluk alır ve şikayete maruz kalırlar. Videolar ve çizimler referans gösterilerek ve üzerindeki logolar silinmeden derslerde veya eğitim için kullanılabilir, çoğaltılabilir ancak ticari amaçla veya web sitelerinde kullanılamaz. Yine orijinal yazılara link verilebilir ancak başka sitelere kopyalanıp yapıştırılamaz.

Telifli bir içeriği, başka bir web sitesine kopyalayıp yapıştırmanız, sitenizin webspam nedeni ile indekslerden çıkarılması ile sonuçlanabilir.

Prof. Dr. Ömer Rıdvan Tarhan

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi AD / ISPARTA

Makaleler

turkcerrahi.com'un "Tıbbi Makaleler" ana başlığı, Genel Cerrahi konuları ile ilgili makaleler içerir. Bu Genel Cerrahi makalelerinin, bazıları ders notlarından derlenerek hazırlanmıştır. Birçok makale ise textbook’lardaki konu anlatımı şeklindedir. turkcerrahi.com makalelerinin hepsi orjinaldir, ve daha önce başka yerde yayınlanmamıştır.

Hangi tip olursa olsun, turkcerrahi.com yazılarının en önemli özelliği şudur (sözlük, makale, ameliyat notu); anlaşılmaları kolaydır, berrak bilgiler içerir. Çoğu zaman konunun anlaşılmasını kolaylaştırmak için ilgili yan konular da kısaca açıklanır.

Resim ve çizimler, akış diyagramları (kılavuzlar) ve de makale yazımı aynı elden çıktığı için hepsi birbirini destekler mahiyettedir. Ana sayfa ya da, üst çubuktan makalelerimizin listesine kolayca ulaşabilirsiniz. Konu başlıklarına tıklayarak istediğiniz yazıya-sayfaya kolayca ulaşabilirsiniz.

turkcerrahi.com ve Kitaplarının Kaynakları Nelerdir?

Yukarıda sayılan kaynaklardaki bilimsel veriler, edinilen mesleki tecrübeler eşliğinde derlenerek, yazı haline getirilmiştir.

"Genel Cerrahi" isimli kitabımı ve turkcerrahi.com'u, aileme ve öğrencilerime ithaf ediyorum; turkcerrahi.com’un yapımı ve kitabın yazımı sırasında bana sürekli destek oldular, beni sürekli motive ettiler.

 

Prof. Dr. Ömer Rıdvan Tarhan

Ömer R Tarhan İmza